Бер
18

Прощавай, Smart.fm!

5078343361_b1686ebf13_m
Автор фото: pasukaru76

Колись давно я сказала кілька добрих слів про сервіс Smart.fm, який допомагає вивчати японську мову. На жаль, новини щодо нього невтішні: у цьому місяці він закривається.

На зміну йому приходить новий сервіс для вивчення мов під назвою iKnow!. Функціональність у нього поки що трохи менша, ніж у попередника, але в цілому вони не сильно відрізняються. Крім одного важливого фактора: iKnow! – платний.

В принципі, особливо дивуватися нічого: будь-який проект потребує вкладання ресурсів (часу та грошей), і рано чи пізно хочеться мати з того якусь віддачу. Будемо сподіватися, що теперішні зміни відбуваються тому, що власники розглядають iKnow! як серйозний бізнес, який вони збираються розвивати та покращувати.

Ті, хто вже зареєстровані на Smart.fm, можуть продовжувати користуватися сервісом до 31 березня, потім буде дозволено лише заходити в екаунт та переглядати статистику.

Умови оплати iKnow! можна подивитися тут. Ціна, як для зарубіжного сервісу, невелика: близько 10 доларів у місяць. Та все одно шкода, що власники не залишили можливості вільного використання, обмеживши його функціональність, як, наприклад, це роблять JapanesePod101 та Crunchyroll.

Може виникнути питання, нащо взагалі за щось платити, якщо в Інтернеті повно безкоштовної інформації з японської. Однак Smart.fm/iKnow! – то не просто збірка матеріалів, а повноцінний навчальний курс, який має наступні суттєві переваги: а) інформація структурована відповідно до її  складності/вживаності/тематики, тощо; б) навчання ведеться згідно з певною методикою, що дозволяє покрити різні аспекти матеріалу (написання, вимова, значення) без "провалів"; в) існує навчальний план, згідно якому подається новий матеріал та проводиться повторення старого.

Самому створити собі такі умови для навчання важкувато, навіть якщо навколо море інформації. Скажу більше: коли кількість доступних матеріалів велика, то починають "розбігатися очі", і вже не знаєш, за що взятися.

Тож структурований навчальний курс з якісними матеріалами має велику цінність. Більшу, ніж 10 доларів у місяць, це точно.

На цьому я закінчу розмову про Smart.fm/iKnow!. І, щоб трохи втішити тих, кому дана новина бачиться сумною, хочу порекомендувати ще один цікавий сервіс – Cookpad. Щоправда, присвячений він не японській мові, а японській кухні, але, вишукуючи рецепт чогось смачненького, можна і мову підучити.

Наприклад, ось такий рецепт я нещодавно віднайшла, використала… та добре поласувала результатом. Чого і вам бажаю!

じゃ、またね。


Підпишіться на оновлення через RSS або на E-mail
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, 4,00 )
Loading...


1 коментар на “Прощавай, Smart.fm!”

  1. Від Орекуші-пан о Кві 15, 2014 | Відповісти

    “але, вишукуючи рецепт чогось смачненького, можна і мову підучити. ”

    Аякже! Чого тільки з голоду не вивчиш! ))

Залиште коментар