Бер
12

Дуже погані новини

Я не користуюся ніякими засобами масової інформації, навіть у Інтернеті новин не читаю. Але від дуже поганих новин, видно, не втечеш – самі знайдуть.

Я маю на увазі страшні землетруси та цунамі у Японії, які забрали життя до 2 000 людей (точна цифра досі невідома). До всього того додається ще й загроза вибуху атомної електростанції Фукушіма-1.

Хочу висловити співчуття всім постраждалим та їх сім’ям, і молюся Богу, щоб на цьому катастрофа зупинилася, не перетворившись іще і на атомну.

Також дуже хотілося б почути звістку від пана Романа, читача цього блогу, який знаходиться зараз у Японії. Начебто його сім’я живе далеко від епіцентру землетрусу, але все ж хотілося б упевнитися, що з ними усе добре. Тож, пане Романе, буду дуже вдячна, якщо ви знайдете час черкнути два слова у коментарях.

Більше сказати, власне, нічого. Нам, принаймні, залишається тільки слідкувати за новинами та сподіватися, що вони з часам стануть добрими.


Підпишіться на оновлення через RSS або на E-mail
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, 5,00 )
Loading...


9 коментарів на “Дуже погані новини”

 1. Від мінус-один о Бер 13, 2011 | Відповісти

  так, приєднуюсь, мої співчуття теж 🙁 Романе, відгукніться, що там у вас?

  (вони на Кюушюу, як я розумію, там має бути легше)

  мої інтернет-знайомі з Токіо пишуть, що в Токіо перенесли все ок, але нема мобільного зв”язку (або поганий) і планові вимкнення світла. уряд заспокоює, що хоча вибух на аес відбувся, але то не реактор (рівень радіації в 200км зоні великий, але поки що небезпечний)

 2. Від Shiroi Koneko о Бер 14, 2011 | Відповісти

  Так, я тепер слідкую за новинами. Шкода, що дійшло до вибуху, але кажуть, що він був плановий (тобто подібний розвиток подій розглядали при проектуванні). Хоч би на інших реакторах такого ж не сталося. Японцям тільки 30-кілометрових зон не вистачає 🙁

 3. Від мінус-один о Бер 15, 2011 | Відповісти

  зони, на жаль вже є 🙁 і викид радіації стався. і вибухи на інших. можливий навіть витік з реактору. от лихо людям 🙁

 4. Від Shiroi Koneko о Бер 15, 2011 | Відповісти

  І навіть вулкан прокинувся… Але японці тримаються надзвичайно достойно – ні паніки, ні мародерства. Такі молодці! Скоріше б уже ця біда у них закінчилася.

 5. Від Roman о Бер 17, 2011 | Відповісти

  Cьогодні прокинувся з думкою що треба би написати два слова і Вам. Не заходив із-за того всього…

  Доповідаю – у нас на Кюшу, якби не дивитися новини то зовсім і не відчувається “що щось сталося”.
  З вечора 11 березня всі телеканали показували лише те що відбувається, так цілу ніч дивився і слідкував (також переважно новини не дивлюся)

  12 березня здавалося мені що життя має зупинитися і на вулиці має щось відбуватися але ні, нічого такого, все спокійно. Відвів дитину в садочок всі на місці всі працюють. В садочку був запланований спеціальний захід коли тати приходять і вчаться готувати. Нічого не відмінилося всі прийшли – поготували, поїли, повеселилися в кінці буквально на хвилинку поговорили про трагедію з директором.

  13 березня на спортивній площадкі поруч з домом фестиваль, старші люди грали в щось схоже на гольф, лиш не таке швидке, потім як звичайно їли пили веселилися.

  14 березня в понеділок на роботі все по плану. Спочатку плановий мітінг на тиждень – і лише в кінці два слова про цунамі/землетрус. Мені 16 березня їхати в Токіо в посольство здавати документи – нічого не відміняється…. Я з усього в шоці під час обіду Такуму за шкірку і кажу поясни що відбувається – в країні катастрофа а ніхто навіть виду не подає. Ну і він мені розказує ми не хвилюємося, ми японці знаємо що ми живемо в сейсмічній зоні, ми готові, уряд готовий, ми знаємо що таке може статися в любу хвилину хоч де. Я кажу Олена плакала на сльози коли почула про землетрус, він сміється. Студенти продовжують дивитися кліпи по ютюбу. Звонили з Українського посольства пропонували евакуацію, я кажу наша мама вже поїхала а ми з маленькою залишаємося. Куди нам їхати у нас все тут.

  15 березня я в напруженні із-за поїздки в Токіо, шінкансени ходять, чеське посольство працює цілодобово хоча в звязку з катастрофою. Реактори вибухають один за другим. Під час обіду шеф накінець-то запропонував відмінити поїздку на конференцію в Прагу, а отже мені не потрібно в Токіо, чому я сильно радуюся, не тому що боюся радіації а тому що землетруси ще продовжуються і шінкансен їздить по всім цим територіям.

  16 березня як відомо ситуація сильно загострюється через реактори. Але ці люди що тут і так не починають переживати – зараз всі зайняті приготуванням до graduation ceremony. По телевізору відновили ранкові передечі для дітей, лише пару каналів транслюють новини. З магазинів навіть у Фукуоці зникли батарейки – шлють в зону трагедії.

  17 березня сьогодні, 3 і 4 реактори на Фукушімі-1 тушать гелікоптерами які черпають воду з океану. Єна подорожала до рекордного рівня за останні 16 років. Короче історичні події творяться на наших очах.

  Але у нас нас все в порядку, я навіть себе відчуваю трошки винним перед людьми що постраждали. Але японський народ не перестає дивувати – ні тут де все спокійно, ні там – де трагедія. Всі тримаються дуже мужньо, тому сумнівів в тому що все буде добре нема. Поки що все. Дякую за переживання, приємно усвідомлювати що ви нас підтримуєте!

 6. Від Shiroi Koneko о Бер 17, 2011 | Відповісти

  Romane, дуже рада чути, що у вас усе добре! Сподіваюся, так воно і залишиться надалі!

  Також дякую за детальну розповідь. Відсутність паніки та безладу дійсно вселяє надію. А то наші (і не тільки) ЗМІ полюбляють поістерити та полякати – то зовсім порожніми полицями в магазинах Токіо, то термоядерною(!. Тут у мене сміх крізь сльози) реакцією у Фукушіма.

  Удачі вам! Тримайтеся!

 7. Від Roman о Бер 18, 2011 | Відповісти

  Дружина зараз в Україні, розказувала що показують по телебаченню, здається все дуже перекручено, перебільшено, і взагалі не відповідає дійсності. Здається що навіть переклад сказаного японцями – який ЗМІ напевне роблять вже після англійського – абсолютно не відповідає реальному змісту. Розказувала що ніби навіть є соціальна реклама що проводить аналогію з Чорнобилем з лозунгом “не треба брехати”. Дуже неприємно таке чути. Короче побачимо що то буде, покищо в Японії панікують тільки іноземці 🙂

 8. Від Shiroi Koneko о Бер 18, 2011 | Відповісти

  Радіація та Чорнобиль уже стали універсальними страшилками, які тільки згадай – і уже всі за голови хапаються. А телеканалам та іншим ЗМІ тільки того і треба: більший ажіотаж – більші рейтинги. От тільки про “брехню” посоромилися б говорити 🙁

 9. Від мінус-один о Бер 18, 2011 | Відповісти

  @Roman
  добре, що у вас там все ок, тримайтеся! ))

Залиште коментар