Вер
25

Мовні шаблони


Коли я вчила у школі англійську, нас примушували зубрити граматику та слова. Сучасні ж курси часто наголошують, що у них інша метода – їх учні запам’ятовують цілі речення, фрази, які підходять до певної ситуації. Оскільки я таким чином не навчалася, то не можу достеменно стверджувати, який із методів кращий. Думаю, плюси та мінуси є у обох.

Тож не зайвим буде познайомитися з книжкою, присвяченою мовним паттернам японської мови: Japanese Sentence Patterns for Effective Communication автора Taeko Kamiya.

Орієнтована вона на те, щоб, знаючи, що ви хочете сказати рідною мовою, ви могли вибрати потрібний для цього граматичний шаблон.

Книжка поділена на 12 розділів, у яких згруповані речення зі схожими темами. Загалом наводиться 142 фрази, які можна використовувати у якості зразків.

До кожного шаблону подається наступна інформація:

1. Фраза англійською, тобто що саме ви хочете виразити своїм висловом.

2. Переклад японською та транскрипція з виділенням ключових елементів (дієслів, частинок, допоміжних слів), які, власне, і відповідають за створення певного типу речення.


3. Короткий граматичний коментар.

4. Приклади англійською, японською та транскрипція.

5. Вправи, які в свою чергу складаються з

а) короткого словничка;

б) речень, які треба перекласти на японську;

в) відповідей.

Тобто книжка поєднує у собі довідник та коротенький підручник з вправами. Зручно? Безсумнівно!

Із недоліків можна визначити лише те, що граматичні коментарії досить короткі. Тобто на питання “Як сказати оце?” книжка відповідь дає, але за подробицями, чим відрізняються подібні вирази, треба лізти у граматичні довідники.

Та все ж сподіваюсь, що Japanese Sentence Patterns стануть вам у нагоді і допоможуть дізнатися щось нове.

Удачі!


Підпишіться на оновлення через RSS або на E-mail
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голосів, 5,00 )
Loading...


4 коментарі на “Мовні шаблони”

 1. Від toseerain о Вер 27, 2010 | Відповісти

  дякую! ваш пост “Важлива малеча” дуже допоміг. бо з цими малявками увесь час плутаюсь. спробую тепер і цю книгу.

 2. Від Shiroi Koneko о Вер 27, 2010 | Відповісти

  Та нема за що. Як знайдете час, то відпишіться, будь ласка, про враження від книги.

 3. Від toseerain о Лис 2, 2010 | Відповісти

  All About Particles знайшла у бібліотеці і пройшла десь половину – книжка дуже сподобалась, можливо трохи мало прикладів до деяких правил. також додала б позначення різниці у використанні тих часток, що між собою дуже схожі. а ось Japanese Sentence Patterns не знайшла. в обох випадках дуже шкода, що немає відповідної хоча б російської версії.

 4. Від Shiroi Koneko о Лис 4, 2010 | Відповісти

  Думаю, автори шукають компроміс між повнотою інформації, її доступністю та зручністю книги. Бо можна, звісно, описати усе з подробицями та з масою прикладів, але тоді це буде пухленький важкий том, який у кишеню не покладеш.

Залиште коментар