Не лякайтеся, мова йде всього-навсього про подкасти, які дійсно можна закачати на портативний програвач і слухати де завгодно, займаючись чим завгодно. Серед них є, звісно, і такі, що можна використовувати для вивчення японської.
Автор фото: Todd Ryburn
Тож сьогодні я представлю вам трохи подкастів, відібраних за двома ознаками: вони японською мовою або про японську мову та безкоштовні. Підбірка дуже суб’єктивна, але, можливо, стане вам у нагоді.
Чим слухати подкасти? Я використовую iTunes, який і закачує автоматично епізоди, і програє як аудіо, так і відео. Але підійде також будь-який інший RSS-агрегатор та програвач.
Навчальні
- Про Japanese101.com я вже писала, читайте отут. Повторю лише, що поки що це найбільш професійний та структурований навчальний подкаст із тих, що я знаю.
- Відео-подкаст Gaba G Style English. Так, це курс не японської, а англійської мови. Але призначений він для японців, тож ведуча-японка коментує всі ситуації та фрази, які там розбираються. Тобто завдяки йому можна вчити обидві мови: японську та англійську.
- Learn Japanese with Beb and Alex – любительський курс від… ну, з назви ясно, від кого. Беб – японка, Алекс – англієць, судячи з вимови. Розповідають вони про всяке: і про значення окремих слів та виразів, і про звичаї, і про повсякденне життя. З навчальної точки зору випуски абсолютно неструктуровані, але загалом дізнатися багато чого про Японію можна.
- Lean Japanese @ Japancast.net – подкаст, який ведуть Пол та Хітомі. Починали вони з невеликих уроків, у яких Хітомі пояснювала різні фрази з аніме. Потім були випуски, присвячені лексиці з JLPT 4. Зараз створюють відео-випуски (на жаль, дуже “важкі” – по 200-400 Мб). Уроки теж непослідовні, але послухати буває корисно. Крім того, на їх сайті Japancast.net теж є усяка цікавина про Японію.
Різноманітні
- Nippon VoiceBlog – зовсім невеличкий подкаст, який зараз, на жаль, не виходить. Присвячений культурі Японії.
- Japanese Classical Literature at Bedtime – начитуються твори з японської класики.
- STARMAN – ви вірите у гороскопи? Я – ні. А от на японській слухаю для тренування. Випуски коротенькі та ненав’язливі.
Науково-популярні
Як колишньому науковцю, мені цікава дана тема. Якщо вас вона не цікавить, можете пропустити цей розділ.
Автор фото: ComputerHotline
- 惑星ツアーズ – подкаст усього з 11 випусків, кожен з яких присвячено одній планеті, плюс один про Місяць.
- Star Watching Express – астрономічні новини та огляд зоряного неба.
- AstroRadio: Kagaku no Tobira – астрономічний подкаст.
- The Voinich Manuscript: Kyokashou та Hondana – короткі випуски про науку, новини науки та розповіді про нові наукові видання.
- Science Talk – науково-популярний канал.
- Science Podcast Portal – включає у себе подкасти Voinich та деякі інші.
Решта
Взагалі-то я не люблю слухати радіо, усілякі там новини та музично-розважальні балачки ді-джеїв. Тож і порекомендувати вам у цьому розділі нічого не можу.
Однак знайти потрібні подкасти дуже просто. Так, у iTunes варто зайти у пошук, вибрати тип “Подкасти”, мову “Японська” – і перед вами море програм на всі смаки.
Слухайте на здоров’я!
Теги: Добрі слова, подкаст, Японська мова
Від Roman о Сер 29, 2010 | Відповісти
Давно ці “подкасти” на слуху, але щось ніяк руки не доходили до того шоб послухати. І ще мені не зрозуміло чим подкасти відрізняються від звичайних уроків в мп3-форматі. Це ж типу радіоуроків? Але за підбірочку дякую, деякі зі згаданих сайтів навіть десь валяються в закладках – давно забуті 🙂 Тепер збірка подкастів структурована. Недавно придбали новий плеєр і там є спец пункт меню “ポッドキャスト” і він пустий… Тепер щось закину, може пізніше поділюся враженнями, типу як допомагає у вивченні мови.
Від Shiroi Koneko о Сер 30, 2010 | Відповісти
Від звичайних уроків вони відрізняються приблизно так, як блог (збірка дописів) відрізняється від свого RSS-представлення, тільки подкасти стосуються аудіо та відео файлів. Щоб прочитати запис у блозі, треба зайти за його адресою і подивитися, чи є щось новеньке. А RSS- та подкаст-агрегатори дозволяють автоматично закачувати нові епізоди та структурно розташовувати їх на комп”ютері.
Ну, а користь? З навчальних, власне, навчальна. А з решти – практика сприймання на слух живої, невимушеної японської мови. Вам, може, і не потрібна буде, а от тим, хто не живе в Японії – іще й як.
А про враження напишіть обов”язково, дуже цікаво буде послухати відгук!
Від Roman о Вер 26, 2010 | Відповісти
Поділюся враженнями 🙂
Спочатку сподобалося і я слухав рекомендовані подкасти кожен день, тепер менше. Незнаю, незнаю наскільки це ефективно, але смішно то точно. Пол з Хітомі особливо в перших випусках, просто комедія – ніякої структури, підготовки – таке враження що Хітомі сидить на кухні і раптом вирішує записати свій подкаст і одразу починає, так ніби на ходу придумовує – ну просто ржака.
Джапаніс.под – так крутий ресурс – але особливо те що продаєтться за гроші по підписці – роздруківки уроку і канджі круто – шкода що треба платити. Але те як вони повільно повторюють це просто жах – я як тільки до цього моменту дохожу то виключаю – не можу слухати. Люди прекрасно, внятно говорять навіщо повторювати повільно по буквам, навіть на вищих рівнях – ну взагалі не розумію. Ось такий недолік їхніх аудіо уроків але уроки дійсно круті і цікаві.
Висновок – на любителя. Крім того навіть слухати треба вдумливо, на жаль я паралельно навіть картоплю чистити не можу 🙂 лише в метро або поїзді…
Від Shiroi Koneko о Вер 26, 2010 | Відповісти
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ну, я попереджала, що з професійних там тільки JapanesePod. Але їх повільні повторення я теж зазвичай пропускаю і переходжу відразу до граматичних пояснень.